Növényvédelem és ipari munkák
Légzésvédelem - kiváló minőségű légzésvédő termékek a biztonságos légzés érdekében! A tüdő és az egészségünk megóvása első számú prioritás a munkahelyen és veszélyes környezetben, pédául egészségügyi intézményekben! Az egyszerhasználatos köpenyek és overálok általánosságban egyszeri használatra szánt illetve eldobható védőruházat és kiegészítő, amely könnyen lebomló anyagokból készül. Elérhetőek vegyszerálló, kopásálló, kapucnis és antisztatikus kivitelben is. Használatuk olyan közegbe ajánlott, ahol veszélyes lehet újra használni a viselőjének, mint például egészségügyi, oktatásügyi, ipari, élelmiszeripari mezőgazdasági látogatás.
Légzésvédelmi szabványok:
EN 136: 1988: teljes álarcok
EN 140: 1988: félálarcok és negyedálarcok
EN 143: 2000 / A1:2006: részecskeszűrők
EN 149: 2001 + A1:2009: részecskeszűrő félálarcok
EN 14387:2004 + A1:2008: gázszűrők és kombinált szűrők
EN 12941: 2001: rásegítéses, szűrési típusú légzésvédő készülék sisakkal vagy kámzsával
EN 14594: 2018: folyamatos adagolású, nyomólevegős légzésvédő készülékek
EN 166: egyéni szem- és arcvédő eszközök (optikai osztályok, mechanikai kockázatokkal szembeni védelem, behatásokkal szembeni ellenállás, speciális jellemzők)
A munkavédelmi maszkok és szűrők típusai:
A légzésvédelmi maszkok és szűrőbetétek különböző védelmi osztályokba sorolhatóak: FFP1, FFP2 és FFP3. Az FFP rövidítés jelentése „filtering face piece“, azaz “arcot eltakaró szűrő”. Alapvetően elmondható, hogy minél magasabb egy légszűrő maszk FFP besorolása, annál hatékonyabb a szűrési teljesítménye.
A legegyszerűbb kialakítást az FFP1 osztályú védőmaszk jelenti, amely a durva részecskék a légútba jutásától óvja meg viselőjét. Ennek eredményeként az FFP1 pormaszk teljesítménye korlátozott, továbbá a legtöbb esetben nem rendelkezik kilégző szeleppel.
Az FFP2 osztályú légszűrő maszk védelmet nyújt azokkal a káros anyagokkal szemben is, amelyek a belélegzett levegő részecskéin találhatók. Gyakran ilyen típusú légzésvédő maszk kerül alkalmazásra például a fémiparban, vagy a bányászatban, de akár üveggyapottal történő munkavégzésre is alkalmas. A legtöbb FFP2 porvédő maszk vagy porálarc kilégző szeleppel ellátott.
Az FFP3 maszk jelenti az elérhető legmagasabb biztonsági kategóriát. Az ilyen munkavédelmi maszkok a toxikus, rákkeltő és radioaktív részecskéket is hatékonyan kiszűrik. Az FFP3 maszk alkalmas penészes és azbesztes munkahelyi környezetben is. Általában elmondható, hogy az ebbe a kategóriába eső maszkok robosztusabb felépítésűek és sok helyen állíthatóak.
CAT III - III. kategória, EN 13034 TYPE 6: Védőruházat, amely korlátozott védelmet nyújt a vegyi folyadékok ellen (korlátozott folyadékfröcscsenés). EN 13982-1 TYPE 5: Védőruházat a levegőben jelen lévő szilárd részecskék ellen. EN 14605 TYPE 4: Permetzáró, nagy nyomású porlasztással előállított folyékony vegyszerek ellen védő ruházatok. EN 14605
TYPE 3: Folyadékzáró, nagy nyomású folyadéksugárral tesztelt, folyékony vegyszerek ellen védő ruházat. EN 943 TYPE 2:
Folyékony aeroszolokat és szilárd részecskéket tartalmazó folyadékés gáz halmazállapotú vegyszerek elleni korlátozottan „gázzáró” védőöltözetek. EN 943 TYPE 1: Folyékony aeroszolokat és szilárd részecskéket tartalmazó folyadékés gáz halmazállapotú vegyszerek elleni „gáztömör” védőöltözetek. EN 1149-5: Antisztatikus védőruházat, amely eloszlatja az elektrosztatikus töltéseket a szikraképződés megelőzése érdekében. EN 14126: Fertőző anyagok elleni védőruházat
EN 1073-2: Védőruházat szemcsés radioaktív szennyeződés ellen. EN 14116: Korlátozott lángterjedésű ruházat. EN 420:
A védőkesztyűre vonatkozó általános követelmények. EN 374-1: Védelem meghatározott vegyi anyagokkal szemben. EN 374-5: A baktériumok és gombák ellen védelmet nyújtó kesztyűkre vonatkozóan ALIMENTAIRE Élelmiszerrel való érintkezés.
RÉSZECSKESZŰRŐ FÉLÁLARCOK JELÖLÉSE ÉS ALKALMAZÁSA:
FFP1: Védelmet nyújt a nem toxikus, de irritatív szilárd (por) és folyékony részecskékkel (aeroszolokkal) szemben. Jellemzően a következő anyagok ellen véd: kalcium-karbonát, kaolin, cement, cellulóz, kén, gyapot, liszt, szén, vastartalmú fémek, növényi olajok.
FFP2: Védelmet nyújt az alacsony toxicitású, mérsékelten veszélyes szilárd (por) és folyékony részecskék (aeroszol) ellen.
Véd például a kalcium-karbonát, kaolin, cement, cellulóz, kén, gyapot, liszt, szén, vastartalmú fémek, keményfa, üvegszálak,
növényi és ásványi olajok, kvarc, réz, alumínium, baktériumok, gombák és mycobacterium tuberculosis (TBC) ellen.
FFP3: Védelmet nyújt a toxikus szilárd (por) és folyékony részecskék (aeroszol) ellen. Védelmet nyújt például a kalcium-karbonát, kaolin, cement, cellulóz, kén, gyapot, liszt, szén, vastartalmú fémek, keményfa, üvegszálak, növényi és ásványi olajok, kvarc, réz, alumínium, baktériumok, gombák és mycobacterium tuberculosis, króm, mangán, nikkel, platina, sztrichnin,
fém por és füst, vírusok és enzimek ellen.
RÉSZECSKESZŰRŐ FÉLÁLARCOK JELÖLÉSE ÉS ALKALMAZÁSA:
KILÉLEGZŐ SZELEP: A kilélegző szelep jelentősen csökkenti a légzési ellenállást, valamint a maszk belsejében a páraképződést és a nedvesség kialakulását.
FORMÁZOTT ORRNYEREG: A maszk formázott orrnyereggel rendelkezik, amely még jobb zárást, és nagyobb kényelmet biztosít, és tovább csökkenti a páralecsapódást a szemüveg viselője számára.
AKTÍV SZÉN RÉTEG: Vékony aktív szén réteg véd a szerves gőzök ellen a megengedett koncentráció alatti szintig, és csökkenti a kellemetlen szagokat.
LÁTHATÓ FÉMRÉSZEK NÉLKÜL: A maszkon nincsenek látható fémrészek. Az orrcsipeszt első osztályú anyagok borítják, amelyek megakadályozzák a fém részek érintkezését a viselő személy bőrével. A maszk szorosra húzásához használt
elasztikus pántok hőhegesztéssel vannak az álarchoz rögzítve.
ORRTÁMASZ: Az orrtámasz további védelmet és kényelmet biztosít viselője számára.
ARCTÖMÍTÉS: Az arctömítés optimális kényelmet és maximális illeszkedést és tömítést garantál.
ÖSSZEHAJTHATÓ PANELES MASZKOK: Az összehajtható paneles maszkok egyenként vannak csomagolva, így zsebben is
kényelmesen szállíthatók, és sokkal higiénikusabb a kiszerelésük.
3 PANELES KIALAKÍTÁS: A maszk három részből nyeri formáját, ezért sokkal kényelmesebb viselet, stabilitása, illeszkedése és védelmi szintje is magasabb.
KAGYLÓ ALAKÚ ELŐFORMÁZOTT HABMASZK: A kagyló alakú előformázott habmaszk nagyon jól idomul az arcformához, és tágabb látóteret biztosít. Az orrnyereg előformázott tömítése és a puha, zárt cellás habanyag idomul az egyén arcához, és még nagyobb kényelmet biztosít viselője számára. A kontúros kialakítás elősegíti a kompatibilitást a szemüvegekkel/védőszemüvegekkel, és csökkenti a páralecsapódást. A szelepet úgy alakították ki, hogy segítse a légzést. Nyílása a szelep alsó részen található, hogy elkerülhető legyen a felfelé irányuló kilégzés, és ezáltal a szemvédő bepárásodása. A puha belső polipropilén (PP) réteg selymes érzést nyújt a bőrnek, és csökkenti a bepárásodást. A szabadalmazott csattal könnyedén állítható elasztikus fejpánt kialakítása lehetővé teszi, hogy használaton kívül a maszkot a felhasználó a nyakára csúsztatva tarthassa.
SZŰRŐBETÉTTEL ELLÁTOTT FÉL-, ÉS TELJES ÁLARCOK:
TELJES ÁLARCOK: a teljes álarcok fedik a homlokot, az orrot, a szájat és az állrészt, és természetesen a szemet; EN136 szabvány előírásai határozzák meg többek közt a formai kialakításának követelményeit.
FÉLÁLARCOK: fedik az orrot, a szájat és az állrészt; és a vonatkozó követelmények meghatározása az EN140 szabványban található meg. A teljes vagy félálarcok viselésénél, nagyon fontos meggyőződni arról, hogy az álarc zárófelülete, tömítése végig megfelelően tapadjon a felhasználó arcára. Ezért szükséges, hogy a viselő simára borotválja az arcát, és minden esetben kerülni kell a bajusz, szakáll, vagy esetlegesen a védőszemüveg szárának zavaró hatását (ellenkező esetben a szükséges védelmi szint csökkenhet).
SZŰRŐBETÉTEK: melyek feltétlenül szükségesek a fél-, és teljes álarcokhoz, megfelelnek az EN 141 és az EN 14387 (gázszűrők és kombinált szűrők) illetve az EN 143 ( részecskeszűrők) szabványainak és jelölésük színkóddal történik, a szabványok és a szűrés típusának megfelelően: 1 = kis szűrőképesség, 2= közepes szűrőképesség, 3 = nagy szűrőképesség.
Szűrőbetéttel ellátott maszkot soha ne használjon olyan légkörben, ahol az oxigén tartalom kisebb, mint 17% Vol.
A FÉL- ÉS TELJES ÁLARCOK SZŰRŐI:
RÉSZECSKESZŰRŐK:
Védelmet nyújtanak az olyan szilárd és folyékony részecskék ellen, mint a por, a füst, a hegesztésből származó füst, pára, mikroorganizmusok és radioaktív részecskék.
• A szűrő nem használódik el, hanem a részecskék és a lecsapódó páratartalom miatt eltömődik, aminek következtében megnövekedik a légzési ellenállás és így a felhasználó nehezebben veszi a levegőt a légzésvédőn keresztül.
• Radioaktív részecskék és mikroorganizmusok ellen a részecskeszűrő csak egyszer használható.
• A részecskeszűrőt le kell cserélni, amennyiben a felhasználó már nehezen veszi a levegőt a maszkon keresztül.
• Por: olyan szilárd részecskék, amelyek szerves és szervetlen anyagok kezelése során kerülnek a levegőbe. Származhat ásványi anyagokból, szénből, fából, gabonafélékből, vagy különböző szálakból (azbeszt, szilikát, üvegszál, stb.)
• Füstgázok: olyan fém részecskék, melyek egy elpárolgott fém lehűlésével és oxidációjával keletkeznek, amikor azok érintkezésbe kerülnek a levegőben található oxigénnel. Az ólom-oxid füstgázai például az ólom olvadása során, míg a vas-oxid gázok forrasztásközben keletkeznek.
• Füst: apró szén- és koromszemcsék, amelyek folyadékcseppekkel vegyülnek.
KOMBINÁLT SZŰRŐK:
A kombinált szűrők mind a gázokat, mind a gőzöket, valamint a részecskéket egyaránt megszűrik. A levegő először áthalad a részecskéket blokkoló elemeken, majd azokon, amelyek megkötik a gőzöket, gázokat. A szűrőelem megállítja az olyan részecskék terjedését, mint a festék cseppek. Folyadékok permetezéséhez kombinált szűrők használata szükséges.
EGYBEÉPÍTETT SZŰRŐK:
Védelmet nyújtanak a gáz halmazállapotú. illetve részecske-alapú szennyeződésekkel szemben.
Szűrőbetét jelölések:
• A: 65 °C-nál magasabb forrpontú oldószerek, szerves gázok, gőzök ellen
• B: szervetlen gázok, gőzök ellen (kivéve CO)
• E: kén-dioxid és egyéb savas gázok, gőzök ellen
• K: ammónia és szerves amin-származékok ellen
• P3: erős méreg kategóriájú, szilárd és folyékony részecskék ellen
• Hg-P3: higanygőz, klórgáz ellen (leghosszabb használati időtartama 50 óra)
• AX-P3: 65 °C alatti forráspontú szerves gázok ellen (max. 20-60 percig)
EU szabvány: EN 143:2000 +A1:2006, EN 14387:2004 +A1:2008
3M szűrőbetétek, előszűrők, adapterek:
• 3M_2125: P2 SZŰRŐBETÉT (S)
• 3M_2128: P2 AKTÍVSZENES SZŰRŐBETÉT
• 3M_2135: P3 SZŰRŐBETÉT
• 3M_2138: P3 AKTÍVSZENES SZŰRŐBETÉT
• EU szabvány: EN 140
• 3M_501: ADAPTER 5000-ES SOROZATÚ ELŐSZŰRŐK GÁZSZŰRŐHÖZ
RÖGZÍTÉSÉRE
• 3M_502: ADAPTER 2000-ES SOROZATÚ RÉSZECSKESZÜRŐK GÁZSZŰRŐHÖZ RÖGZÍTÉSÉRE
• 3M_5911: P1R ELŐSZŰRŐ
• 3M_5925: P2R ELŐSZŰRŐ
• 3M_5935: P3R ELŐSZŰRŐ
• 3M_6035: P3 SZŰRŐBETÉT, MÉRGEZŐ RÉSZECSKÉK ELLEN
• 3M_6038: P3 SZŰRŐBETÉT, MÉRGEZŐ RÉSZECSKÉK+HIDROGÉNFLUORID GÁZ ELLEN
• EU szabvány: EN 143
• 3M 6051: A1 GÁZSZŰRŐ BETÉT, SZERVES GŐZÖK ELLEN
• 3M 6051I: INDIKÁTOROS A1 GÁZSZŰRŐ BETÉT, SZERVES GŐZÖK ELLEN
• 3M 6054: K1 GÁZSZŰRŐ BETÉT, AMMÓNIA ELLEN
• 3M 6055: A2 GÁZSZŰRŐ BETÉT SZERVES GŐZÖK ELLEN
• 3M 6055I: A2 GÁZ-,GŐZ-ÉS RÉSZECSKE-SZŰRŐ BETÉT
• 3M 6057: ABE1 GÁZSZŰRŐ BETÉT SZERVES-SZERVETLEN-SAVGŐZ ELLEN
• EU SZABVÁNY: EN 14387
• 3M 6059: ABEK1 SZERVES-SZERVETLEN-AMMÓNIA SZŰRŐ BETÉT
• 3M 6075: A1 GÁZSZŰRŐBETÉT SZERVES GŐZ/FORMALDEHID ELLEN
• 3M 6091: A1P3R SZŰRŐ
• 3M 6095: A2P3R SZŰRŐ
• 3M 6096: A1E1-Hg-P3R KOMBINÁLT SZŰRŐBETÉT HIGANY ÉS KLÓRGÁZ ELLEN
• 3M 6098: AXP3 ,SZERVES VEGYÜLETEK, MÉRGEZŐ RÉSZECSKÉK ELLEN
• 3M 6099: A2B2E2K2-Hg-P3R SZŰRŐBETÉT
• 3M_603: SZŰRŐ ADAPTER AZ 5000-ES SOROZATÚ SZŰRŐK ÁLARCHOZ TÖRTÉNŐ CSATLAKOZTATÁSÁHOZ (3M_501 HASZNÁLATA SZÜKSÉGES)
• EU SZABVÁNY: EN 14387
Termék elérhetősége a gyártói raktárban!
A termék várható kiszállítása, a megrendelés leadásának napjától számítva.
Kérem válasszon méretet!
A termék gyártója